array

Proč a pro koho

Proč a pro koho

Když jsme s manželem v roce 2002 vymysleli, že si pořídíme domek někde na českých horách - abychom nemuseli o víkendech sem tam stěhovat vybavení pro pětičlennou rodinu - mysleli jsme na nějakou chaloupku právě akorát. Probrali jsme na netu už tehdy bohatou nabídku, po dohodě se orientovali na Jizerské hory (pro mě od mládí srdeční záležitost, manžela později také „dostaly") a vyjeli vybrané nabídky omrknout. Shlédli jsme několik domků a vilek v Kořenově, Zlaté Olešnici, Sklenařicích.. ale spatříce vilku v „Josefáči" bylo rozhodnuto. Akorát byla poněkud prostorná .. řekli jsme si, že aspoň budeme mít s kamarády kam jezdit na Silvestra, plácli si s panem majitelem (- nynějším správcem) a záhy spustili rozsáhlejší opravu vnitřních prostor (rozvody elektřiny, instalace plynového topení, vnitřní omítky, výměna dveří, podlah..).
Zároveň jsme dům vybavili novým dřevěným nábytkem a potřebnou „bílou" i jinou technikou . V průběhu akce uzrálo rozhodnutí, že zkusíme (po dobrých zkušenostech bývalého majitele) část domu pronajímat. Už první zimu se v průběhu jarních prázdnin docela dařilo, lidem se u nás líbilo, akorát bylo třeba ještě dořešit plochu na parkování aut. Tyto venkovní úpravy jsme realizovali ihned v létě 2003. V dalších letech jsme nechali nově postavit bývalý včelín přiléhající k domu – dnes je to bezpečný uzamykatelný domek na umístění lyží, bobů, snowboardů, v létě kol.

V průběhu deseti let se „vykrystalizovala" obvyklá klientela – jsou to převážně dvě skupiny zájemců. Jednak spřátelené rodiny s malými dětmi a dále party přátel různého věku (srazy spolužáků, sportovní oddíly, cestovatelské skupiny...).

Klienti se k nám vracejí a my jsme za to rádi – proto jsme připravili právě pro tyto skupiny speciální cenové akce.

Samozřejmě i ostatní jsou u nás vítáni (v létě prarodiče s vnoučaty, mladé (i starší) páry i jednotlivci..).